Vi finns i Tranås, Jönköping, Linköping och Västervik med omnejd

Vi är ett mindre, familjeägt företag som fokuserar på att ge kunden en personlig och bra service. Vi kör med egna bilar och våra erfarna chaufförer hittar överallt i vårt område. Det ger trygga och snabba leveranser. För oss som modernt oljebolag är det självklart att alltid ge bästa service till dig som kund.

Vi är Certifierad Återförsäljare till Preem. Det innebär att vi alltid har relevant och uppdaterad kunskap om produkter, lagar, miljö och säkerhet. Och att vi uppfyller de höga krav som Preem ställer på sina återförsäljare i form av servicegrad, produktkvalitet, tillgänglighet och affärsmannaskap. Trygghet för dig som kund, helt enkelt.

Personal

Tranås

Hans Fundin
Ägare, säljare

0140-31 11 08
0140-38 56 31
070-607 36 07

hans@fundinsolja.se

Peter Rehn
Ekonomi, säljare

0140-31 11 08
0140-38 56 33

pr@fundinsolja.se

Johanna Lindén
Administration,
marknadsföring,
säljare

0140-31 11 08
0140-38 56 32

johanna@fundinsolja.se

Philip Axelsson
Lager, transport,
butik

0140-31 11 08
070-607 36 65

philip@fundinsolja.se

Sara Matsson
Ekonomi

0140-31 11 08
0140-38 56 34

sara@fundinsolja.se

Jönköping

Peter Ammunet
Delägare, säljare

036-404 59
072-204 04 59

peter@fundinsolja.se

Alexander Ammunet
Butik, säljare

036-404 59
070-199 29 58

alexander@fundinsolja.se

 

Västervik

Camilla Tolf

Säljare,
marknadsföring,
administration

0490-428 00
0490-65 56 70

camilla@fundinsolja.se

Cecilia Tolf
Säljare,
marknadsföring,
administration

0490-428 00
0490-65 56 71

cecilia@fundinsolja.se

Linköping

Andreas Nilsson
Butik, säljare

013-664 00
070-607 36 03

andreas@fundinsolja.se

 

Chaufförer

Fredde Velander
Chaufför

Tranås med omnejd

Tojje Axelsson
Chaufför

Tranås med omnejd

Pelle Lundin
Chaufför

Tranås-Jönköping
med omnejd

Micke Johansson
Chaufför

Västervik med omnejd

Magnus Petersson
Chaufför

 

 

avtal

Vi ingår i Preems samarbetsavtal med ME Inköp och LRF Samköp.
Vi ingår i ett nätverk av utvalda återförsäljare som finns över hela landet.
Vi är även rekommenderade för god etik och företagskultur.